Ar jus kartais pagauna TAS jausmas?
- Gabrielė
- Aug 11, 2019
- 2 min read
Tarsi mintis, idėja, kryptis ateina it iš niekur. Būna nori sukti kairėn, bet kūnas paneša į kitą pusę. Ar tiesiog be perstojo neapleidžia kažkoks keistas jausmas? Yra daug būdų, kuriais mūsų siela su mumis kalbasi. Tą jausmą dažniausiai vadiname šeštuoju pojūčiu, intuicija, (angl. gut feeling), pajautimu.

Bet kas tai iš tikrųjų yra? Ką reiškia tokie signalai? Kokie jie gali būti? Kaip juos suaktyvinti tam, kad per gyvenimą eiti būtų lengva? Kaip užsiprenumeruoti sielos paštą?
Noriu Jums papasakoti apie savo kelionę savęs pažinimo link, kuri dar tik įsibėgėja, bet yra labai jaudinanti. Pastebiu, kad vis daugiau žmonių atranda savi-refleksijos praktikas, renkasi sąmoningą kasdienybę, ieško savęs. Aš su Jumis! Kartais taip svarbu žinoti, kad žmonės aplinkui išgyvena panašias patirtis kaip ir tu. Kai tai sunku pastebėti apima daug nykių minčių, o nuotaika svyruoja zigzagais. Tokiu būdu sudėtinga laviruoti kasdienybėje.
Truputis priešistorės. Nuo mažens jaučiausi it balta žuvėdra gyvenanti varnų pulkelyje. Man atrodė, kad manęs nesupranta, netinku, esu kitokia... Žmogų tokie jausmai lanko, nes, iš tiesų, jis nesupranta savęs, netinka sau, yra kitoks negu norėtų būti. Pora metų paauglystėje bežiūrint į veidrodį mane lydėjo jausmas jog matau veidą, kuris neatitinka mano vidaus. Tuo laiku gyvenau nuolatinėje nerimo būsenoje.
Jausmas, kas tai iš viso yra? Remiantis Kembridžo žodynu tai yra fizinio pojūčio išgyvenimas. Vadinasi jausmas yra ir specifinė vidinė būsena ir kartu fizinis pojūtis. Budizmo čakrų ar bioenergetinių kūnų sistemos, jausmus dažniausiai priskiria antro stuburo mazgo sistemai, kuri randasi ties bamba. Jausmų sveikata aktyviausiai vystosi vaiko gyvenime nuo septynerių iki keturiolikos metų. Užsimezgus gyvybei žmogus jau turi tam tikrą kiekvienos srities sveikatos būseną. Einant per gyvenimą jis šias būsenas tobulina, bet tam tikri gyvenimo etapai yra svarbesni vienoms ar kitoms vystymosi sritims.
Pasak Froido, jeigu ankstyvuose augimo etapuose vaikas susiduria su sunkumais išreiškiant save ar įvardijant savo jausmus, emocijas, ateityje jis kartos tokius pačius elgesio modelius arba kodus norint dar kartą išgyventi tas pačias situacijas ir jose elgtis kitaip. Tačiau, ieškant tokių situacijų pasąmoningai, atsakomasis elgesys - tarsi rutininiai judesiai prie fabriko linijos - seka įsimintais modeliais. Tad tik sąmoningai atpažinus pasikartojančias situacijas ir jose pasielgus pagal savo poreikius, galime iš jų išeiti.
Sielos žinutės yra įvairaus tipo, šiandien kalbu apie antrojo tipo žinutes ateinančias per jausmus. Nemalonūs jausmai: apmaudas, nerimas, baimė, nepasitikėjimas savimi yra sielos žinutės Jums. Įdomiausia yra tai, jog šios žinutės yra su paslėptu turiniu ir nebūtinai prasta jausena reiškia, kad turime atsisakyti to, kas ją sukelia. Svarbu surasti priežastį, kodėl ji pasirodė. T.y. jeigu jau atkreipiame dėmesį, išgirstame tą žinutės signalą mūsų jausenoje turime pasigilinti ir į jos turinį.
Tik po daug metų išdrįsau savęs paklausti, kodėl matydama savo veidą jaučiausi it gyvenanti ne tame kūne, kuriame turėčiau. Jaučiau nerimą. O tas nerimas pasireiškė tam tikru fiziniu neatitikimu. Visgi, KODĖL? Nerimavau, nes melavau sau ir kitiems apie tai, kokia esu, o fizinė to išraiška mano veide - baimė, kad melas bus atskleistas. Kai kuriems sielų žinučių atsakymams pribręstame tik po daug laiko.
O štai perskaičiusi vieną jų supratau, kad kartais gaunu sielos pašto, kuriuo pribrendo laikas pasidalinti. Šiandien noriu, kad kiekvienas savęs paklaustumėt, koks jausmas jus pastaruoju metu lydi it būtų nuolatinis šešėlis besidriekiantis iš paskos. Sustoti ir įvardinti savo tikruosius jausmus, kartais būna tikras iššūkis.
Commentaires