Ar LAIMĖS reikia ieškoti?
- Gabrielė
- Sep 1, 2019
- 2 min read
Noras būti laimingam yra kiekvieno žmogaus prigimtyje užkoduotas siekis. Dažnai girdime, kad kažkas priima drastiškus ir drąsius sprendimus tam, kad tą laimę kažkur ir kažkaip surastų. Tačiau, ar ji tikrai pasislėpusi? O jei taip, kur jos ieškoti? Ir kas iš viso ta laimė?

Kiekvienu amžiaus etapu žmogui džiaugsmo šaltiniai būna kitokie. Vaikui – ledai, paaugliui – laikas su draugais, mamai – poilsis, seneliui – dėmesys. Visgi, visi šie dalykai suteikia trumpalaikes geras emocijas. Laimė yra tam tikra būsena, palaikanti žmogų tarsi iš vidaus. Dažnai sakome, kad kažkas yra gimęs po laiminga žvaigžde. Tokiu būdu atrodo, kad laimė gali būti atsitiktinių aplinkybių reikalas, tačiau ar tikrai?
Meilė – kasdienis pasirinkimas.
Kai geriau pagalvojame laimė iš esmės yra meilės emocinė išraiška. Laimė tai ir yra meilė tik pasivadinusi kitu vardu. Kai mylim ir esam mylimi jaučiamės laimingiausi. Meilė tikruoju savo pavidalu nėra jausmas. Meilė – kasdienis pasirinkimas. Tuo būdu ir laimė yra šio pasirinkimo išdava.
Kalbant apie čakrų sistemą, dažnas meilės guolį kūne įsivaizduoja esant ties ketvirtąja čakra t.y. ties širdimi. Tai tiesa, tačiau trys čakrų mazgai einantys viršun nuo saulės rezginio (remiantis A. M. Aivanhov Spiritual Alchemy), iš tiesų, yra trijų pamatinių čakrų replikos dvasiniame lygmenyje. Kitais žodžiais tariant, ketvirtoji (tai yra meilės čakra) yra pirmosios (tai yra pamatinės čakros) atsikartojimas.
Vadinasi, mūsų laimės pajautimas priklauso nuo pirmosios čakros sveikatos. Ji atsakinga už išlikimo instinktų tenkinimą tokių kaip pavalgyti, pailsėti, būti saugiam. Tad be geros situacijos pirmojoje čakroje (apie ją plačiau skaitykite tekste Kodėl mums SKAUDA?) pasiekti ketvirtosios čakros pilnatvę būtų sunku.

Kadangi ketvirtoji čakra yra susijusi su dvasinėmis vertybėmis čia svarbu tampa jų išgryninimas ir prioritetizavimas. Tam galime pasitelkti paprastą pratimą.
Prisiminkite pozityviausias savo gyvenimo akimirkas;
Prisiminkite negatyviausias savo gyvenimo patirtis;
Surašykite vertybes, kurios leido jausti laimė pirmųjų akimirkų metu ir, kokias vertybes išmokote vertinti eidami per sunkiuosius periodus;
Iš šių vertybių išskirkite svarbiausias ir jas sutraukite iki penkių kategorijų (panašios vertybės dažnai persidengia, pavyzdžiui, meilė ir rūpestis arba laisvė ir kelionės);
Paklauskite savęs ar galėtumėte išgyventi be šių vertybių, ar savo gyvenime visas jas realizuojate, ką norėtumėte pakeisti, kad kažkurios iš jų būtų gausiau?
Vertybių prioritetizavimas padeda įsivardinti savo ketvirtosios čakros būklę t.y., kiek meilės sau ir aplinkiniams renkamės jausti. Kai gyvenimo keliu einame vadovaudamiesi savo vetybėmis, kai kasdieniai pasirinkimai ir veiksmai atsiremia į jas – kiekvieną dieną meilę rinktis tampa šiek tiek lengviau.
Todėl laimės atradimas nėra kelionės kažkur už savo kūno rezultatas. Kasdieniai mūsų veiksmai orientuoti į mūsų vertybes leidžia jaustis laimingiems. Tuo būdu renkamės mylėti save ir kitus kasdien.
Mintys apie laimę Courtney Ackerman What Is Happiness and Why Is It Important? (+ Definition in Psychology)https://positivepsychology.com/what-is-happiness/
Pratimas identifikuoti savo vertybes išverstas iš Marilyn O’MalleyIdentify Your Values To Live On Purpose https://www.marilynomalley.com/identify-your-values/
Paveikslėlis iš Chakras101 https://unearthedartsmn.com/event/charkras-101/
Plačiau apie širdies čakrą Heart Chakra https://7wisdoms.org/chakras/heart-chakra/
Comments