top of page

Kaip kalbėti TIESĄ?

Kaip dažnai pagauname save situacijoje, kai pasakome ką nors, ko visai neturėjome omenyje? Arba leptelim kažką, kas žinom, kad įskaudino mūsų pašnekovą? Arba tylim vien dėl to, kad bijom būti ne taip suprasti. Ar apskritai nežinom, ką norėtumėme pasakyti vienu ar kitu klausimu...


Gerai pažįstu šiuos jausmus. Būdama jaunimo organizacijose visada jausdavausi tartum pelė po šluota, bijojau tarti žodį, nes jaučiausi turinti per mažai žinių. Studijų laiku apskritai galvojau esanti be erudicijos todėl pabrukus uodegą susiriesdavau savo minčių kamputyje. Būdama su šeima savo mintis dažnai nutylėdavau, nes norėjau išsisukti nuo aiškinimosi. Tuo tarpu tarp draugų galėdavau be perstojo kalbėti, dalintis, patarinėti. Tai dariau vien jau dėl to, kad išreikščiau visas tas mintis, kurios buvo manyje susikaupusios, susitvenkę ir prasimušdavo pačiais keisčiausiais ir netinkamiausiais momentais.


Kalbėjimas ir jo židinys gerklė – yra penktosios čakros namai. Čia persikeliame iš žemiškos plotmės klausimų į dvasinį lygmenį. Šioje čakroje tampa ne taip svarbūs žemiški įsitikinimai, nuostatos, dogmos. Kalbėjimas mums leidžia išreikšti save tokius, kokie iš tiesų esame – tikruosius save.

Kalbėjimas mums leidžia išreikšti save tokius, kokie iš tiesų esame – tikruosius save.

Todėl labai atidžiai įsiklausius į kalbančiuosius aplinkui mus ir į mūsų pačių kalbamus žodžius labai lengvai atpažintume, kokioje realybėje gyvename ir, kokią ją kuriame kiekvieną akimirką, iš vidaus. Jeigu pastebite, kad jūsų kalbami žodžiai ir jūsų vidinis supratimas apie pasaulį skiriasi, verta atlikti keletą pratimų.


Kaip sportas padeda palaikyti mūsų kūno sveikatą, jausmų išraiška – emocinę sveikatą, intelektualinis tobulėjimas – proto sveikatą, o atjauta ir pagalba – meilės sveikatą. Taip yra ir tam tikrų būdų kaip palaikyti mūsų saviraiškos, kalbėjimo arba penktosios čakros sveikatą.


Šiame lygmenyje meditacija nėra veiksminga, nes ji padeda palaikyti žemesniųjų sričių gerbūvį. Tam, kad palaikytume mūsų kalbėjimą švarų ir susilygiavusį su mūsų geriausia versija patartina imtis vienos iš praktikų, kuri labiausiai tinka Jums ir Jūsų socialiniam kontekstui. Tai yra šis švarinimo procesas visgi turi vykti socialiai priimtinomis sąlygomis, pavyzdžiui, dainavimas, išsirėkimas, malda, pakeltas balsas, asociatyvus kalbėjimas (kai įvardijama tai, kas matoma, kas girdima, jaučiama ir panašiai), afirmacijų kalbėjimas.


Visi šie būdai padeda jūsų gerklei tapti pagalbininke skleidžiant asmeninę tiesą. Jie tarsi pravalo visas šiukšles esančias pakeliui į Jūsų kalbėjimą, kurias paprastai “išspjaunate” ne vietoje ar ne laiku. Kalbėdami be jų, juntame, kad kalbame ir gyvename tiesioje. Tikrai nesu įgalinta pateikti vieno tiesos koncepto apibrėžimo. Tikiu, kad kiekvienas žmogus labai individualiai pajaučia ir išgyvena asmeninę tiesą. Kai gyvename pagal geriausią savo versiją, tai yra savo tikrąją tiesą, žinome tai, nes jaučiamės gerai, esame laimingi ir gražūs.


Galimybė šia tiesa pasidalinti su kitais ir ją pateikti su meile, pasitikėjimu ir tikrumu yra siekiamybė. Kalbėdami išreiškiame save. Tuo pačiu kalba kuriame savo realybę. Savi-realizacija tai ir yra būdas kalbėti savo tiesą ir atvirkščiai.


 
 
 

Comments


PRENUMERATA EL.PAŠTU

Ačiū, kad ieškote savęs!

© 2019 Sielos paštas. Sukurta naudojant Wix.com

bottom of page